Data dodania: 2017-02-27
Kalendarz Zamak Mercator na rok 2018
Szanowni Państwo, Aby tradycji stało się zadość, również i w tym, nowym 2018 roku, przekazujemy Państwu niezwykłe dzieło – nasz kalendarz, który w całości poświęciliśmy symbolowi wolnej Polski – Marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu.

Niezmiennie, dzięki owocnej współpracy z Biblioteką Jagiellońską, wybraliśmy najpiękniejsze, najbardziej symboliczne oraz najbardziej strzeżone skarby. Nadzwyczaj bogate zasoby Biblioteki Jagiellońskiej, pozwalają nam co roku uchylić rąbka tajemnicy i uświadomić wszystkich jak drogocenne cuda, o których istnieniu często nie wiemy, znajdują się w naszym Królewskim Krakowie.

Zapewne Państwo wiedzą, iż w 2018 roku obchodzimy uroczystą i wiele znaczącą dla wszystkich Polaków setną rocznicę odzyskania niepodległości. To dla nas niezwykła okazja, aby poświęcić tegoroczne karty kalendarza Józefowi Piłsudskiemu – wspaniałej historycznej postaci, żołnierzowi, politykowi i mężowi stanu, który już przez najmłodszych kojarzony jest z pamiętną datą 11 listopada 1918 roku.

Dzieła, które w tym roku Państwu prezentujemy, to mistrzowskie szkice autorstwa Zdzisława Czermańskiego. Przeglądając jego ryciny, nie mieliśmy wątpliwości, iż w związku z takim szczególnym jubileuszem, koniecznie muszą pojawić się w naszej corocznej pracy. Album „Józef Piłsudski w 13 planszach” pochodzi z 1935 roku, ale znajdują się w nim ilustracje pochodzące nawet z 1914 roku. Każdy z rysunków jest dokładnie zatytułowany, a doskonała kreska spod rąk Czermańskiego, bezapelacyjnie przedstawia kunszt i perfekcjonizm autora. Wisienką na torcie jest własnoręczny autograf Rydza Śmigłego, który w dedykacji z 1935 roku zapewnia: „Wydaję się, że rysunek Czermańskiego daje jedną z najostrzejszych i najlepiej zaobserwowanych charakterystyk Marszałka Piłsudskiego”.

Jesteśmy przekonani, że te przepiękne szkice pozwolą Państwu bliżej poznać różne oblicza naszego „Dziadka” Marszałka Józefa Piłsudskiego, poczuć duch patriotyzmu i przeżyć 2018 rok pełni dumy oraz siły do dalszego działania i rozwoju. Wierzymy również, iż ten kolejny kalendarz, który oddajemy w Państwa ręce, ułatwił Państwu znalezienie chwili na oddech, zadumę i kontemplację, w tym pełnym pracy i emocji, nieustająco pędzącym świecie.

Z życzeniami wszelkiej pomyślności, sukcesów oraz pogody ducha
w Nowym Roku, pozostają:

Bogusław Kiszka
Wiceprezes Zarządu

Piotr Żyznowski
Przewodniczący Rady Nadzorczej

Powiększ
Kalendarz Zamak Mercator 2018

Szanowni Państwo, Z wielką przyjemnością składamy na Państwa dłonie nasze kolejne dzieło – kalendarz na 2019 rok, którego karty zostały ozdobione rysunkami ze zbioru pt. „Album Konfederacyi Barskiej 1768-1772” autorstwa Kajetana Saryusza-Wolskiego. wiecej »

W dniach 10-23 lipca 2016 roku firma Zamak Mercator – Poligrafia Mercator, miała przyjemność i zaszczyt gościć Pana Shizuo Masuda – Deputy Chair & Representative Director SHINOHARA JAPAN, Pana Liu XueZhi – General Manager HANS GRONHI oraz Panią Aray Liu Sales Manager of European Market - HANS GRONHI GRAPHIC TECHNOLOGY. wiecej »

Drukarnia Offsetowa MuruGumbel w Warszawie "powstała z połączenia pasji do poligrafii z wiarą w siłę komunikacji wizualnej". wiecej »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Poligrafia Mercator realizacja : Agencja interaktywna Intellect