Data dodania: 2019-01-08
Kalendarz Zamak Mercator na rok 2019
Szanowni Państwo, Z wielką przyjemnością składamy na Państwa dłonie nasze kolejne dzieło – kalendarz na 2019 rok, którego karty zostały ozdobione rysunkami ze zbioru pt. „Album Konfederacyi Barskiej 1768-1772” autorstwa Kajetana Saryusza-Wolskiego.
Niezmiennie, dzięki wieloletniej współpracy z Biblioteką Jagiellońską, mamy możliwość odkrycia najpiękniejszych oraz najbardziej strzeżonych skarbów, które można znaleźć w jej bogatych zbiorach. Kajetan Saryusz Wolski to wybitny, jednak niestety odrobinę zapomniany, polski malarz, który w swojej twórczości zajmował się przede wszystkim heraldyką - malował herby, kartusze, godła, flagi i sztandary.

Do pracy używał tylko piórka lub akwareli, a jego dzieła do tej pory zachwycają nasyconymi kolorami oraz troską o nawet najmniejsze szczegóły. Nasz nowy kalendarz został dopełniony ilustracjami z „Albumu Konfederacyi Barskiej 1768-1772”, który powstał w Krakowie w 1899 roku. Każdy z dwunastu rysunków przedstawia elementy związane z historycznym związkiem zbrojnym patriotów polskich, powstałym w Barze na Podolu 29 lutego 1768 roku. Wszystkie malunki fascynują precyzją wykonania, intensywnymi barwami i ciekawą kompozycją. Każda z kart zawiera także autorskie podpisy Wolskiego, co nadaje niebywałą autentyczność całemu dziełu. Wierzymy, że podobnie jak w latach poprzednich, zaprezentowany kalendarz oprócz walorów praktycznej informacji, stanie się dla wielu z Państwa inspiracją do zapoznania się z całą twórczością Kajetana Saryusza-Wolskiego oraz pogłębienia historii XVIII-wiecznej Polski.

Z życzeniami wszelkiej pomyślności, sukcesów oraz pogody ducha w Nowym Roku, pozostają:

 

Bogusław Kiszka
Wiceprezes Zarządu

Piotr Żyznowski
Przewodniczący Rady Nadzorczej

Powiększ
Kalendarz Zamak Mercator 2019

Szanowni Państwo, Z wielką przyjemnością składamy na Państwa dłonie nasze kolejne dzieło – kalendarz na 2019 rok, którego karty zostały ozdobione rysunkami ze zbioru pt. „Album Konfederacyi Barskiej 1768-1772” autorstwa Kajetana Saryusza-Wolskiego. wiecej »

W dniach 10-23 lipca 2016 roku firma Zamak Mercator – Poligrafia Mercator, miała przyjemność i zaszczyt gościć Pana Shizuo Masuda – Deputy Chair & Representative Director SHINOHARA JAPAN, Pana Liu XueZhi – General Manager HANS GRONHI oraz Panią Aray Liu Sales Manager of European Market - HANS GRONHI GRAPHIC TECHNOLOGY. wiecej »

Drukarnia Offsetowa MuruGumbel w Warszawie "powstała z połączenia pasji do poligrafii z wiarą w siłę komunikacji wizualnej". wiecej »

Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Poligrafia Mercator realizacja : Agencja interaktywna Intellect