Kalendarz 2016

Kalendarz Zamak Mercator na rok 2016

Firma Zamak Mercator kontynuując kilkunastoletnią już tradycję, w tym roku również wydała wspaniały kalendarz ścienny.
Publikacja dedykowana Przyjaciołom, Kooperantom i Partnerom biznesowym opracowana została z wykorzystaniem map, planów i rysunków, pochodzących z pierwszego wydania w języku francuskim dzieła, opublikowanego przez Jana Van Meurs’a dla holenderskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej - wydanego w Amsterdamie w 1680 roku o oryginalnym tytule:


Dzieło to zostało pierwotnie opracowane przez Arnoldusa Montanus z zapisków jezuickich misji w Japonii w 1649 r. i 1661 r. Jest ono uznawane za jedną z jego najważniejszych prac. Jej ogromna wartość historyczna, zbudowana jest na pochodzących z pierwszej ręki informacjach o wszystkich aspektach kultury Japonii, widzianych oczami ówczesnego Zachodu, o niespotykanej nigdy później szczegółowości. Kolejnym jej atutem są ilustracje, które stanowią apogeum ilustracji książkowej w XVII wieku.

Wspaniałe rysunki przedstawiają m.in.: niezwykłą paletę japońskich strojów, florę i faunę, ceremonie religijne w świątyni w Beelden, techniki wojskowe, formalne spotkania zachodnich ambasadorów i członków japońskiego dworu cesarskiego. 

Jesteśmy przekonani, że podobnie jak w latach poprzednich zaprezentowany kalendarz oprócz walorów  praktycznej informacji, stanie się dla wielu z Państwa inspiracją do zapoznania się z całym dziełem Jana Van Meurs’a zawierającym jakże ciekawe mapy, plany i rysunki.

Z życzeniami wszelkiej pomyślności w Nowym Roku

Bogusław Kiszka, Piotr Żyznowski
Karta tytułowaStyczeńLutyMarzecKwiecieńMajCzerwiecLipiecSierpieńWrzesieńPaździernkListopadGrudzień

Projekt i wykonanie: Zamak Mercator
Maszyna drukująca: Shinohara 75VHC
Wszelkie prawa zastrzeżone. Copyright © Poligrafia Mercator realizacja : Agencja interaktywna Intellect